LMT
 
 

 

 

 

Lituanistikos plėtra

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.ltLituanistikos plėtra yra viena iš valstybės prioritetinių sričių. Mokslo ir studijų įstatyme lituanistikos prioritetas yra laikomas vienu iš mokslą ir studijas grindžiančių principų, o mokslo ir studijų institucijos, dalyvaujančios šio prioriteto įgyvendinime, laikomos vykdančiomis strateginės reikšmės veiklą.

Lituanistikos mokslų objektas yra lietuvių tautos, Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, kalbos raida, paveldas ir dabartis, taip pat Lietuvos mokslo istorija ir terminija lietuvių kalba.

Šiems tyrimams finansuoti Lietuvos mokslo taryba įgyvendina „Nacionalinę lituanistikos plėtros 2009–2015 metų programą“. Tai pirmoji Tarybos administruojama programa, pagal ją finansuojami lituanistikos moksliniai tyrimai ir sklaidos projektai. Konkurso būdu lituanistikos moksliniai tyrimai taip pat finansuojami pagal dvi nacionalines mokslo programas: „Socialiniai iššūkiai nacionaliniam saugumui“ ir „Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas“.

Taryba vykdo ES struktūrinių fondų projektą tarptautinei mokslinės duomenų bazei (DB) „Lituanistika“ plėtoti. Projektas pradėtas 2006 m. siekiant sukurti duomenų bazę kaupiančią ir skleidžiančią patikrintą, kokybišką informaciją apie Lietuvoje ir pasaulyje atliekamus lituanistinius mokslinius tyrimus. 2010 m. DB „Lituanistika“ turėjo sukaupus per 14 tūkst. lituanistikos kokybę atitinkančių mokslo veikalų iš beveik 20 tūkst. pateiktų įvertinti, daugumos publikacijų pateikti visi tekstai. Šiais metais pasirašytas antrasis projekto pratęsimas. Pagal jį DB „Lituanistika“ bus plėtojama iki 2014 m.

Lituanistikos tyrimų plėtros strateginės gairės ir prioritetinių lituanistikos tyrimų sąrašas.

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku