LMT
 
 

 

 

 

Užsienyje įgyto daktaro laipsnio pripažinimas

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.ltLietuvos mokslo taryba atlieka užsienyje įgyto mokslo (meno) daktaro laipsnio vertinimą ir išduoda pažymą, kuria užsienyje įgyta kvalifikacija pripažįstama (arba nepripažįstama) lygiaverte Lietuvos Respublikoje teikiamam mokslo (meno) daktaro laipsniui.

Vertinimas atliekamas pagal užsienyje kvalifikaciją įgijusio fizinio asmens prašymą. Oficialus kvalifikacijos akademinis pripažinimas reikalingas ne visais įsidarbinimo atvejais, jo būtinybę nustato darbdavys.

Dėmesio! Rekomenduojame darbdaviui teikti pažymos kopiją. Pažymos originalas antrą kartą neišduodamas, besikreipiantiems pakartotinai bus išduotas pažymos dublikatas. 

Kokius dokumentus pateikti?
 • Prašymą atlikti užsienio kvalifikacijos akademinį pripažinimą (forma).
 • Užsienio kvalifikaciją liudijantį dokumentą (diplomą) arba nustatyta tvarka patvirtintą kopiją.
 • Užsienio kvalifikaciją liudijantį dokumento priedą (jei yra) arba nustatyta tvarka patvirtintą kopiją.*
 • Mokslinių publikacijų sąrašą.
 • Asmens tapatybę liudijantį dokumentą (pvz., pasą) arba nustatyta tvarka jo kopiją (įgaliotas asmuo papildomai pateikia nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą).
 • Vardo ir (ar) pavardės keitimą liudijantį dokumentą arba nustatyta tvarka patvirtintą kopiją, jeigu diplomas išduotas kitu vardu ir (ar) pavarde.
 • Taryba gali paprašyti pateikti ir kitus dokumentus, reikalingus užsienio kvalifikacijai objektyviai įvertinti (pvz., daktaro disertacijos elektroninė versija).
*Jei diplomo priedas nėra išduotas, prašome pateikti aprašą apie institucijoje, kuri suteikė mokslo laipsnį, vykdomas doktorantūros studijas
Kaip pateikti dokumentus?
 • Siųsti paštu (Gedimino pr. 3, LT 01103, Vilnius, Lietuvos Respublika) prašymo originalą ir nustatyta tvarka notaro ar atitinkamos institucijos patvirtintas kitų dokumentų kopijas.
 • Pateikti asmeniškai (152 kabinetas), dokumentus priimančiam darbuotojui paliekant prašymo originalą ir, jei neturite notaro patvirtintų kitų dokumentų kopijų, parodant jų originalus.
 • Dokumentus taip pat galima pateikti per įgaliotą asmenį, kuris turi pareiškėjo pasirašytą įgaliojimą.
Kokios dokumentų teikimo sąlygos?
 • Dokumentai turi būti pateikiami originalo kalba. Jei dokumentai buvo išduoti ne anglų ar rusų kalbomis, turi būti pateikiamas ir dokumento bei jo priedo notaro patvirtintas vertimas į lietuvių, anglų arba rusų kalbą.
 • Jei prašymas užpildytas nevisiškai ir nepasirašytas ar nepateikti visi pripažinimui reikalingi pagrindiniai dokumentai, prašymas nenagrinėjamas.
 • Atsakomybė už tikros, teisingos ir aiškios informacijos apie užsienio kvalifikaciją teikimą tenka pareiškėjui.
Kiek laiko trunka vertinimas?
Užsienyje įgytos kvalifikacijos vertinimas atliekamas per 1 mėnesį nuo dokumentų, įskaitant ir papildomus dokumentus, pateikimo dienos. Jei renkama papildoma informacija apie užsienyje įgytą išsilavinimą ir laukiama atitinkamų institucijų atsakymo, kvalifikacijos pripažinimas gali trukti ilgiau nei 1 mėnesį, bet ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo dokumentų pateikimo dienos.

 


Dokumentus priima ir susijusiais klausimais konsultuoja vyr. specialistė Daiva Buivydienė e. p. daiva.buivydiene@lmt.lt (218 kabinetas).

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku