LMT
 
 

 

 

 

Parama Lietuvos–Japonijos projektams skatinti

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.lt2014 – 2016 m. dvišaliai Lietuvos-Japonijos mokslo ir sklaidos projektai buvo finansuojami konkurso būdu pagal Lietuvos mokslo tarybos ir Japonijos mokslo skatinimo organizacijos „Japan Society for the Promotion of Science“ (JSPS) susitarimą, Japonijos tyrėjams paraiškas teikiant JSPS pagal atviros partnerystės projektų ir seminarų schemą („Open Partnership Joint Projects/Seminars“) arba kitas šios šalies programas, Lietuvos tyrėjams – pagal atskirą abiejų šalių bendradarbiavimui skatinti pritaikytą paramos modelį, paraiškas teikiant Lietuvos mokslo tarybai.

Nuo 2017 m. dvišaliai kvietimai teikti paraiškas skelbiami ir finansavimas bendriems mokslo projektams  ir seminarų organizavimui (sklaidos projektams) skiriamas pagal JSPS ir Lietuvos mokslo tarybos 2016 m. rugsėjo 13 d. pasirašytą supratimo memorandumą.

Dalyvavimo ir finansavimo taisyklės

Paraiškų teikimas

 • Kvietimai teikti paraiškas skelbiami kasmet – Lietuvoje ir Japonijoje tuo pačiu metu.
 • Paraiškos konkursui teikiamos abiejose šalyse. Japonijoje paraiškos teikiamos JSPS. Lietuvos institucijos nustatytos formos paraiškas lietuvių kalba teikia Lietuvos mokslo tarybai.
 • Paraišką Lietuvoje gali teikti projekto vykdytojai (-as) kartu su vykdančiąja institucija ir partneriu iš Japonijos. 
 • Mokslo projektų trukmė – iki 2 metų. Sklaidos projektų trukmė – 12 mėnesių.

Finansuojamos veiklos:

 • Mokslo projektuose tinkamos finansuoti yra mokslinių tyrimų, jų rezultatų sklaidos bei kitų su mokslo projektų įgyvendinimu susijusių veiklų, įskaitant vizitų į partnerio Japonijoje instituciją, išlaidos.
 • Sklaidos projektuose tinkamos finansuoti yra iki vienos savaitės trukmės bendro seminaro Lietuvoje organizavimo išlaidos arba kelionės į partnerio organizuojamą bendrą seminarą Japonijoje išlaidos. Jei bendras seminaras organizuojamas Lietuvoje – tinkamos finansuoti tik seminaro organizavimo išlaidos. Jei bendras seminaras organizuojamas Japonijoje – tinkamos finansuoti tik komandiruočių į Japoniją išlaidos.
 • Projekto vykdytojų iš Lietuvos ir vykdančiosios institucijos biudžetas neturi viršyti:
 • Mokslo projekte – 80000 eurų;
 • Sklaidos projekte – 20000 eurų.

Paraiškų vertinimas ir finansavimas

 • Gautos paraiškos teikiamos administraciniam vertinimui. Administracinės patikros reikalavimus atitikusios paraiškos teikiamos ekspertiniam vertinimui.
 • Paraiškų ekspertinis vertinimas atliekamas Lietuvoje ir Japonijoje.
 • Atsižvelgiant į ekspertinio vertinimo rezultatus abiejose šalyse sprendimas dėl finansuojamų projektų sąrašo priimamas bendru Lietuvos mokslo tarybos ir JSPS sutarimu.
 • Lietuvoje sutartis dėl finansuojamų projektų įgyvendinimo administruoja Lietuvos mokslo taryba.

Svarbūs dokumentai:

 


Informaciją apie programą teikia programų koordinatorius Darius Grigaliūnas, tel. (8 5) 236 0507, e. paštas darius.grigaliunas@lmt.lt

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku