LMT
 
 

 

 

 

Nacionalinės mokslo programos

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.lt          

Nacionalinių mokslo programų (NMP) paskirtis – inicijuoti būtinus mokslinius tyrimus apibrėžtai problemai spręsti, sutelkiant Lietuvos mokslinį potencialą ir finansinius išteklius. Kiekviena NMP yra visuma mokslinių tyrimų, metodų ir priemonių tam tikra tema, sukuriančių sąlygas valstybei ir visuomenei išspręsti strategiškai svarbią problemą.

NMP yra vienas iš konkursinio mokslinių tyrimų finansavimo mechanizmų. Siekiant finansuoti didžiausios kompetencijos mokslinius tyrimus, skatinti Lietuvos mokslo konkurencingumą, programų įgyvendinimo priemonių vykdytojai atrenkami viešo konkurso būdu.

Lietuvos mokslo tarybai pasiūlius ir Švietimo ir mokslo ministrui patvirtinus sudaromas (papildomas) NMP temų sąrašas. Pagal numatytas temas parengtos ir vykdomos (vykdytos) šios programos:

2017–2022 m. „Modernybė Lietuvoje“
2016–2021 m. „Link ateities technologijų“
2015–2021 m. „Agro-, miško ir vandens ekosistemų tvarumas“
  „Sveikas senėjimas“
 2015–2020 m. „Gerovės visuomenė“
2011–2015 m. „Sveikas ir saugus maistas“
2010–2014 m. „Ateities energetika“
  „Lėtinės neinfekcinės ligos“
  „Lietuvos ekosistemos: klimato kaita ir žmogaus poveikis“
  „Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas“
2010–2013 m. „Socialiniai iššūkiai nacionaliniam saugumui“                       

Kiekvienos NMP vadovauja vykdymo grupė. Ji koordinuoja NMP įgyvendinimą ir prižiūri, kad būtų pasiekti programos tikslai. Vykdymo grupę sudaro mokslininkai (tyrėjai), viešajame ar privačiame sektoriuje vykdantys mokslinius tyrimus ir (ar) eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros arba inovacinės veiklos darbus, taip pat suinteresuotų ministerijų ar kitų valstybės institucijų bei įmonių atstovai. Vykdymo grupė siūlo paraiškų konkurso sąlygas, ekspertus vertinti paraiškas ir projektų ataskaitas, sudaro siūlomų finansuoti ir rezervinių projektų sąrašus, siūlo tvirtinti mokslines ataskaitas, apibendrina programos projektų rezultatus, rūpinasi programos viešumu, teikia siūlymus dėl programos įgyvendinimo tobulinimo. Vykdymo grupės atskaitingos Tarybos komitetui pagal kompetenciją.

Vykdymo grupių sudėtys ir baigiamosios programų ataskaitos skelbiamos NMP tinklalapiuose.

Nacionalinių mokslo programų nuostatai (aktuali redakcija nuo 2015-01-01) 

Nacionalinių mokslo programų sąrašo patvirtinimas (Žin., 2008, Nr. 116-4427)

Nacionalinių mokslo programų sąrašo patvirtinimas (Žin., 2013, Nr. 109-5395) 

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku