LMT
 
 

 

 

 

Pažangos sklaida ir dalyvavimo plėtra

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.ltStrateginis tikslas

Skatinti visapusišką Europos mokslinį, technologinį ir inovacinį potencialą, mažinti egzistuojančius skirtumus Europoje mokslo ir inovacijų srityse, skatinti konkurencingumą bei užtikrinti, kad inovatyvios ekonomikos naudą pajustų visos Europos valstybės ir regionai.

Biudžetas: 816 mln. eurų.

Finansuojamos veiklos

  • Siekiant sumažinti skirtumus tarp Europos regionų ir paskatinti nepakankamai aktyviai ES bendrosiose programose dalyvaujančias ES valstybes, planuojama taikyti specialias priemones ir remti veiklas, didinančias šių valstybių galimybes sėkmingai dalyvauti tarptautinėje mokslinėje veikloje ir kurti inovacijas:
  • Komandų kūrimas (Teaming) ––pažangių mokslo institucijų ir institucijų iš regionų su žemais MTI vykdymo rodikliais* partnerystė, skirta naujų pažangos centrų (centres of excellence) kūrimui ar esamų atnaujinimui žemų MTI vykdymo rodiklių regionuose.
  • Dvynių projektai (Twinning) – apsikeitimas žiniomis ir gerąja patirtimi, vykdant mokslo personalo mainus tarp regionų su žemais MTI vykdymo rodikliais ir aukščiausio lygio mokslinių tyrimų institucijų.
  • ERA pozicijos (ERA Chairs) – parama skiriama aukščiausio lygio mokslininkų pritraukimui į aukštą mokslinį potencialą turinčias mokslo įstaigas, esančias žemų MTI vykdymo rodiklių regionuose. Tokios institucijos turėtų siekti finansavimo ir iš kitų šaltinių, ypač ES struktūrinių ir investicinių fondų, bei juos derinti.
  • Parama MTI politikai (Policy Support Facility) – parama skiriama nacionalinių ir/ar regioninių mokslinių tyrimų ir inovacijų politikos kūrimui, įgyvendinimui ir tarptautiniam ekspertiniam vertinimui
  • Prie žemo MTI vykdymo lygio priskiriamos šios šalys: Bulgarija, Kroatija, Kipras, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija.

Kvietimai teikti paraiškas

Svarbūs dokumentai ir naudingos nuorodos

Nacionalinis atstovas (NCP)

Vyksta atstovo keitimas

Informaciją apie teminę sritį teikia vyriausiasis specialistas Viktoras Mongirdas tel. (8 5) 210 5335, e. p. viktoras.mongirdas@lmt.lt

Atstovas ir ekspertai H2020 programos komitete

Atstovas - prof. habil. dr. Eugenijus Butkus (Švietimo ir mokslo ministerija), tel. (8 5) 219 1195, el. paštas  Eugenijus.Butkus@smm.lt

Ekspertai:

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku