LMT
 
 

 

 

 

FLAG-ERA II

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.ltFlagera II yra „Horizontas 2020“ programos ERA-NET COFUND schemos programa, pagal kurią finansuojami moksliniai tyrimai ir inovacijos pavyzdinių iniciatyvų „Grafenas“ ir „Žmogaus smegenys“ tyrimų srityse. Lietuvos mokslo taryba 2016 m. tapo asocijuota programos FLAG-ERA nare, o prasidėjus antrajam programos etapui FLAG-ERA II nuo 2016 m. gruodžio administruoja programą „FLAG-ERA II“ Lietuvoje ir finansuos savo šalies dalyvius pagal tarptautinius kvietimus teikti paraiškas. Numatytas Lietuvos indėlis į kvietimo biudžetą laimėjusiems Lietuvos pareiškėjų projektams finansuoti sudaro po 100 tūkst. eurų  iniciatyvoje „Grafenas“ ir iniciatyvoje „Žmogaus smegenys“.

Programos tikslas – spręsti didžiuosius mokslo ir technologinius iššūkius, remiant nacionalinių ir regioninių mokslinius tyrimus finansuojančių Europos organizacijų pavyzdines iniciatyvas.

„FLAG-ERA“ vienija 23 mokslinius tyrimus finansuojančias institucijas iš 21 šalies (Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Danijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Švedijos, Turkijos, Vengrijos ir Vokietijos).

Su programa susijusios nuorodos: 

Lietuvos mokslo tarybos mokslo ir sklaidos projektų konkursinio finansavimo bendrosios taisyklės

Didžiausi leistini pareigybių valandiniai atlygiai (2014-10-31 įsakymas Nr. V-216, priedas Nr. 1, papildyta 2014-11-05 įsakymu Nr. V-223); 

Dėl pavyzdinių mokslo ir sklaidos projektų galimos mokslinės ir (ar) technologinės produkcijos sąrašų patvirtinimo

Projekto lėšų panaudojimo ataskaita (2015-06-17 įsakymas Nr. V-151). Pildymo pavyzdys;

Projektų ir ataskaitų ekspertinio vertinimo tvarkos aprašas, patvirtintas 2017 m. balandžio 3 d. Lietuvos mokslo tarybos nutarimu Nr. VIII-6 (įsigalioja nuo 2017 m. liepos 1 d);

Programos „FLAG-ERA“ interneto svetainė

Programos trukmė: 5 metai nuo 2016 m. gruodžio mėn.

Dalyvavimas ir finansavimas

Tarptautinės paraiškos teikiamos pagal FLAG-ERA programos kvietimą, nustatytas taisykles ir kvietime nurodytas temas. 

Tarptautinės paraiškos teikiamos kvietimą administruojančiai institucijai programos paraiškų teikimo sistemoje. Kiekviena kvietime dalyvaujanti šalis gali nustatyti papildomų reikalavimų savo šalies dalyviams.

Konkurse gali dalyvauti konsorciumai, sudaryti iš ne mažiau kaip 3 dalyvių iš 3 skirtingų valstybių. Galimi du konsorciumų variantai:

  • ne mažiau kaip iš 3 dalyvių, prašančių finansavimo, iš 3 kvietime dalyvaujančių valstybių, arba
  • ne mažiau kaip iš 2 dalyvių, prašančių finansavimo, iš 2 kvietime dalyvaujančių valstybių ir partneris iš kitos, kvietime nedalyvaujančios šalies, kuris dalyvauja su savo finansavimu.

Paraišką Lietuvoje gali teikti projekto vykdytojai (-as) kartu su vykdančiąja institucija ir tarptautiniais partneriais.

Projektų trukmė – iki 3 metų.

Finansuojamos veiklos (jei kvietime teikti paraiškas nenustatyta kitaip): 

  • projekto vykdytojo darbo užmokestis;
  • projekto vykdytojo socialinio draudimo ir kitos įmokos;
  • išlaidos paslaugoms (išskyrus autorinius darbus);
  • išlaidos autoriniams darbams;
  • išlaidos prekėms;
  • išlaidos komandiruotėms;
  • išlaidos ilgalaikiam materialiajam, taip pat nematerialiajam turtui įsigyti;
  • netiesioginės išlaidos.

Paraiškų vertinimas

Paraiškų tarptautinį ekspertinį vertinimą organizuoja programos „FLAG-ERA“ kvietimą administruojanti institucija.

Projektų finansavimas

Sprendimą dėl finansuojamų projektų sąrašo priima tarptautinis programos „FLAG-ERA“ jungtinis kvietimo komitetas. 

Konkursų rezultatai

Konkursų rezultatus galite rasti čia


Lietuvoje informaciją apie programą teikia  dr. Saulius Marcinkonis  tel. (85) 2618530 

e. p. saulius.marcinkonis@lmt.lt (Tilto g. 4, kab. 151)

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku