LMT
 
 

 

 

 

Biodiversa

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.lt   

 

„Biodiversa“ yra „Horizonto 2020“ schemos „ERA-NET Cofund“ programa, pagal kurią finansuojami biologinės įvairovės moksliniai tyrimai.

Pirmas „Biodiversa“ kvietimas buvo paskelbtas 2008 m. (pagal Europos Sąjungos 7-ają bendrąją programą).  Lietuvos mokslo taryba į programą įsijungė 2010 m., antrajame programos etape („Biodiversa2“). 2015 m. pradėtas trečiasis programos etapas („Biodiversa3“), o 2017 m. prasidėjo ketvirtasis programos etapas, kuriuo metu paskelbtas bendras kvietimas su „Belmonto forumu“. Belmonto Forumas – tai 2009 m. įsteigta tarptautinė finansuojančių organizacijų, mokslo tarybų ir regionalinių konsorciumų partnerystė, kurios tikslas organizuoti tarptautinius kvietimus paraiškoms teikti ir finansuoti projektus, skirtus spręsti problemoms kylančioms dėl klimato kaitos.

Programos „Biodiversa“ tikslas – koordinuoti nacionalines mokslinių tyrimų programas biologinės įvairovės srityje ir organizuoti tarptautinį konkursinį šios srities projektų finansavimą. „Biodiversa“ vienija 32 mokslinius tyrimus finansuojančias institucijas iš 21 šalies.

Lietuvos mokslo taryba administruoja programą Lietuvoje ir finansuoja savo šalies dalyvius pagal tarptautinius kvietimus teikti paraiškas.

Naudingos nuorodos ir dokumentai:

Dalyvavimas konkursuose

Paraiškos finansuoti mokslo projektus teikiamos pagal tarptautiniame kvietime nurodytas sritis. 

Konkurse gali dalyvauti konsorciumai, sudaryti iš ne mažiau kaip trijų kvietime teikti paraiškas dalyvaujančių šalių (jei kvietime teikti paraiškas nenustatyta kitaip). Konsorciumai teikia paraiškas tarptautinį „Biodiversa“ kvietimą administruojančiai institucijai. Kvietime dalyvaujančios šalys gali nustatyti papildomų reikalavimų savo šalies dalyviams.

Paraišką Lietuvoje gali teikti projekto vykdytojai (-as) kartu su vykdančiąja institucija ir tarptautiniais partneriais.

Projektų trukmė – iki 3 metų.

Finansuojamos veiklos (jei kvietime teikti paraiškas nenustatyta kitaip): 

  • projekto vykdytojo darbo užmokestis;
  • projekto vykdytojo socialinio draudimo ir kitos įmokos;
  • išlaidos paslaugoms (išskyrus autorinius darbus);
  • išlaidos autoriniams darbams;
  • išlaidos prekėms;
  • išlaidos komandiruotėms;
  • išlaidos ilgalaikiam materialiajam, taip pat nematerialiajam turtui įsigyti;
  • netiesioginės išlaidos.

Paraiškų vertinimas

Paraiškų tarptautinį ekspertinį vertinimą organizuoja „Biodiversa“ kvietimą administruojanti institucija. Ekspertinis vertinimas atliekamas pagal mokslinės kokybės ir politikos atitikties bei socialinių partnerių įtraukimo (angl. scientific excellence and policy relevance/stakeholder engagement) kriterijus. Paraiškose taip pat turi būti aiškiai atskleista projekto pridėtinė vertė Europos mastu.

Ataskaitų teikimas 

  • Tarpinė ir baigiamoji mokslinė ataskaita teikiama projekto finansavimo sutartyje nustatytais terminais;
  • Ketvirtinės ir metinės finansinės ataskaitos turi būti pateiktos iki projekto finansavimo sutartyje nustatyto termino.

Projektų finansavimas

Sprendimą dėl finansuojamų projektų sąrašo priima tarptautinis „Biodiversa“ kvietimo valdymo komitetas. 

Finansuojamų projektų dokumentų formos:

Konkursų rezultatai

Su konkursų rezultatais galite susipažinti čia. 


Lietuvoje informaciją teikia vyriausiasis specialistas Viktoras Mongirdas tel. (8 5) 210 5335, e. p. viktoras.mongirdas@lmt.lt.

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku