LMT
 
 

 

 

 

Sveikas ir saugus maistas

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.ltMaisto pramonės ir žemės ūkio sektorius yra vienas iš perspektyviausių, stipriai įtakojančių šalies ekonomiką. Tačiau maistas nėra tik „dar viena ūkio šaka“. Maistas tiesiogiai veikia kasdienę visuomenės gyvenimo kokybę ir sveikatą. Per paskutiniuosius dešimtmečius padaryta didelė pažanga maisto moksluose ir maisto gamybos technologijoje, tačiau ligos, kurias sukelia maiste esantys patogeniniai mikroorganizmai ir kenksmingos cheminės medžiagos, lieka didelė problema. Kompleksiniai maisto produktų ir jų sudėtinių dalių, saugojimo, transportavimo ir perdirbimo procesų tyrimai turėtų tapti pagrindu gerinant biologinę maisto vertę, kuriant naujus maisto produktus bei saugaus ir sveiko maisto pasiūlą.

Nacionalinės mokslo programos „Sveikas ir saugus maistas“ tikslas buvo susisteminti naujas mokslo žinias, reikalingas metodams kurti ir pritaikyti biomedžiagas naujiems saugiems, aukštesnės kokybės ir padidintos biologinės vertės maisto produktams, kurie atitiktų sveikos mitybos principus ir būtų konkurencingi vidaus ir užsienio rinkose; parengti teorinius pagrindus funkcionaliųjų maisto produktų gamybos technologijoms ruošti, racionaliai naudojant vietines žaliavas ir saugiai pateikiant produktus vartotojams. Programos vykdymo moksliniai rezultatai apibendrinti kasmetinėse programos ataskaitose. Detalesnė informacija apie programos vykdymą pateikiama čia.

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku