LMT
 
 

 

 

 

2 programos uždavinys ir priemonės

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.ltAntrasis NMP „Lėtinės neinfekcinės ligos“ uždavinys – plėtoti visuminės analizės, molekulinių žymenų ir neinvazinio vaizdinimo metodus LNL prevencijai ir ankstyvajai diagnostikai.

Sprendžiant jį numatyta įgyvendinti šias priemones:

  1. Nustatyti farmakogenetiniam poveikiui svarbius genetinius ir epigenetinius variantus bei jų paplitimą Lietuvos populiacijoje. Planuojama ištirti apie 20 aprašytų svarbių farmakogenetiniam poveikiui genų, nustatyti šių genų variantų struktūrą ir paplitimą Lietuvos populiacijoje bei įvertinti galimybes šiuos biožymenis taikyti sergančių lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis asmenų gydymui individualizuoti.
  2. Išaiškinti audinių ir ląstelių struktūros persitvarkymo žymenų reikšmę ankstyvajai ligų diagnostikai, jų eigos prognozavimui ir gydymo taktikos parinkimui. Planuojama nustatyti kontraktinių elementų – kardiomiocitų ir neląstelinio matrikso struktūrų – įvairių fibrilinio kolageno tipų, fibronektino ir kitų struktūrų kiekybinius pokyčius, iš dvimačio vaizdo atkurti trimatę pagrindinių audinio komponentų struktūrą, nustatyti juos sintetinančių bei sintezę reguliuojančių ląstelių ir jų išskiriamų faktorių vaidmenį. Funkcinės genomikos bei proteomikos metodais tirti mitochondrijų bei jų komponentų redokso būklės vaidmenį sukeliant ir reguliuojant apoptozinius bei nekrozinius procesus. Planuojama tirti įvairių audinių ląstelių fenotipo ir funkcijos pokyčių įtaką formuojantis lėtinių neinfekcinių ligų patologijai, proteazių reguliacinius mechanizmus ir ląstelinius šaltinius atskirų šių ligų atvejais.
  3. Parinkti audinių molekulinio persitvarkymo žymenų kompleksus ankstyvajai ligų diagnostikai, eigos prognozavimui, gydymui ir prevencijai. Planuojama parinkti audinių molekulinio persitvarkymo žymenų kompleksus, kurie gali būti naudojami kaip žymenys vėžio bei kitų lėtinių neinfekcinių ligų diagnostikai ir prognostikai.
  4. Nustatyti audinių struktūrinio persitvarkymo neinvazinio vaizdinimo metodų vertę ankstyvajai ligų diagnostikai, prognozavimui ir gydymo taktikos parinkimui. Numatomas taikyti netiesinės analizės ir kompleksiškumo teorija pagrįstus medicininės informacijos vertinimo metodus klinikinių sprendimų palaikymo sistemose ankstyvai lėtinio širdies nepakankamumo bei išeminės širdies ligos diagnostikai. Bus kuriami lėtinių neinfekcinių ligų diagnostikos metodai, naudojantys optines technologijas. Bus tobulinami ultragarsiniai neinvaziniai širdies ir kraujagyslių sistemos ligų bei neurodegeneracinių ligų diagnostikos metodai. Bus ieškoma naujų klinikinių diagnostinių veiksnių, turinčių įtakos piktybiniais navikais ir kitomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis sergančių pacientų išgyvenamumui, navikų atsakai į gydymą. Bus atliekami tyrimai naujoms navikų ir kitų lėtinių neinfekcinių ligų vaizdinimo galimybėms ir metodikoms molekuliniame lygyje „in vivo“ išaiškinti.

 

Į pradžią

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku