LMT
 
 

 

 

 

Lėtinės neinfekcinės ligos

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.ltNacionalinė mokslo programa „Lėtinės neinfekcinės ligos“ buvo vykdoma 2010–2014 metais. Šios programos tikslas buvo gauti naujų mokslo žinių, reikalingų sergamumui, ligotumui, mirtingumui ir neįgalumui nuo šių ligų mažinti, parengti šių ligų profilaktikos strateginius principus, sukurti tobulesnius jų prevencijos ir diagnostikos metodus. Programos tikslų buvo siekiama sprendžiant du programos uždavinius:

  1. Nustatyti socialinių, ekonominių, gyvensenos ir biologinių veiksnių pokyčių reikšmę Lietuvos gyventojų sveikatos netolygumams, rizikai sirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis ir moksliškai pagrįsti šių ligų profilaktikos ir kontrolės strateginius principus;
  2. Išplėtoti visuminės analizės, molekulinių žymenų ir neinvazinio vaizdinimo metodus lėtinių neinfekcinių ligų prevencijai ir ankstyvai diagnostikai.

Iš viso per penkerius metus programos projektams skirta beveik 5,5 mln. Eur, įgyvendinti 48 (iš jų 17 skirti pirmajam ir 31 antrajam uždaviniui spręsti) projektai, kuriuos vykdė 324 vykdytojai iš įvairių Lietuvos mokslo ir studijų institucijų. Publikuota daugiau kaip šimtas publikacijų žurnaluose, įtrauktuose į Thomson Reuters Web of Knowledge duomenų bazę ir turinčiuose cituojamumo rodiklį, išleista viena monografija, registruotas 1 patentas Europos patentų biure bei pateiktos dvi paraiškos patentams gauti, parengtos metodinės rekomendacijos. Vykdant programos rezultatų sklaidą perskaityti 177 pranešimai, iš jų 130 tarptautinėse konferencijose. Programos vykdymo moksliniai rezultatai apibendrinti kasmetinėse programos ataskaitose.

Detalesnė informacija apie nacionalinės mokslo programos „Lėtinės neinfekcinės ligos“ vykdymą pateikiama čia.

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku