LMT
 
 

 

 

 

Lietuvos ekosistemos: klimato kaita ir žmogaus poveikis

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.ltNacionalinė mokslo programa „Lietuvos ekosistemos: klimato kaita ir žmogaus poveikis“ buvo vykdoma 2010–2014 metais. Programa buvo skirta gauti naujų mokslo žinių apie biologinių invazijų įtaką biologinių sistemų struktūrai, funkcionavimui ir evoliucijai išaiškinant fundamentinius ekosistemų ir jų komponentų prisitaikymo dėsningumus globalios kaitos sąlygomis ir kompleksiškai įvertinti ekosistemų būklę, biologinę įvairovę ir išteklių pokyčius vykstant globalioms biologinėms invazijoms ir rūšių arealų kaitai. Šių reiškinių tyrimai yra vieni informatyviausių nagrinėjant esminius ekosistemų ir jų komponentų funkcionavimo ir evoliucijos dėsningumus, būtinus Lietuvos ekosistemų raidai suprasti ir prognozuoti globalios kaitos sąlygomis.

Per penkerius metus programai skirta daugiau kaip 14,8 mln. Lt (4,3 mln. Eur), įgyvendinti 36 projektai, kuriuos vykdė virš 380 mokslininkų iš įvairių Lietuvos mokslo ir studijų institucijų. Įgyvendinant programą paskelbta virš 100 mokslo straipsnių įvairiuose periodiniuose akademiniuose leidiniuose, sukurta naujų metodų, pateikta rekomendacijų ir praktinių siūlymų, kaip spręsti tyrimuose išryškintas problemas. Programos vykdymo moksliniai rezultatai apibendrinti kasmetinėse programos ataskaitose.

Detalesnė informacija apie nacionalinės mokslo programos „Lietuvos ekosistemos: klimato kaita ir žmogaus poveikis“ vykdymą pateikiama čia.

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku