LMT
 
 

 

 

 

V kvietimo konkurso rezultatų apibendrinimas

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.lt V kvietimo konkursą laimėję projektai (vykdomi projektai)

Paraiškas teikti buvo galima 2011 m. spalio–lapkričio mėnesiais. Vyko keturi konkursai pagal šias priemonių grupes:

  1. mokslinių tyrimų įvairiose lituanistikos kryptyse vykdymas, jų rezultatų sklaida ir tyrėjų kvalifikacijos tobulinimas;
  2. lituanistikos skaitmeninių informacijos išteklių kūrimas, priežiūra ir plėtra;
  3. lituanistikos nacionalinė ir tarptautinė sklaida, tarptautinių ryšių ir tarptautinio pripažinimo skatinimas;
  4. lituanistikos darbų leidyba.

Pirmajam ir antrajam konkursui buvo teikti mokslo projektai, trečiajam ir ketvirtajam – mokslinių tyrimų rezultatų sklaidos projektai.

Iš viso buvo pateikta 108 paraiškos. Po administracinės patikros ekspertiniam vertinimui pateikta 90 paraiškų, kurias, kaip vykdančiosios institucijos, pateikė 9 universitetai, 6 mokslinių tyrimų institutai, 1 muziejus ir 1 nacionalinė biblioteka.

Konkursas
Pateiktų paraiškų skaičius
Paraiškų, atitikusių administracinės patikros reikalavimus, skaičius
Projekto vykdytojų skaičius
Vykdančiųjų institucujų skaičius
1-asis 33 30 90 11
2-asis 7 5 52 4
3-asis 17 12 70 6
4-asis 51 43 123 12
Iš viso: 108 90 - -

Mokslo ir sklaidos paraiškoms vertinti buvo sudaryta po atskirą ekspertų grupę. Lietuvos mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų komitetas, remdamasis ekspertų grupių ir programos vykdymo grupės siūlymais, 2012 m. vasario 6 d. posėdyje patvirtino šiuos konkurso rezultatus:

Konkursas
Finansuojama projektų
Vidutinis konkursas
Įrašyta į rezervinį sąrašą
Pripažinti finansuotinais, bet nefinansuojami
Pripažinti nefinansuojamais
1-asis 19 1,57 0 1 (atsiimta paraiška) 10
2-asis 2 2,50 0 0 3
3-asis 7 1,71 0 2 3
4-asis 24 1,79 0 7 12
Iš viso: 52 1,73 0 10 28

1-ąjį konkursą laimėjusiems projektams skirta iš viso 2 365,0 tūkst. Lt, iš jų 2012 metais – 893,7 tūkst. Lt; 2-ąjį konkursą laimėjusiems projektams skirta iš viso 459,1 tūkst. Lt, iš jų 2012 metais – 209,1 tūkst. Lt; 3-ąjį konkursą laimėjusiems projektams skirta iš viso 178,9 tūkst. Lt, iš jų 2012 metais –117,5 tūkst. Lt; 4-ąjį konkursą laimėjusiems projektams skirta iš viso 759,3 tūkst. Lt, iš jų 2012 metais – 682,6 tūkst. Lt.

Iš viso V kvietimo konkursus laimėjusiems 52 projektams 2012–2014 m. skirta ~3,76 mln. Lt, iš jų 2012 metais – ~1,90 mln. Lt.

Bendros pastabos dėl V kvietimo paraiškų

Konstatuota, kad dalis projektų buvo itin siauri, numatantys vieno ar kelių jau vykdomų darbų etapų finansavimą, todėl iš esmės neatitiko lituanistikos plėtros sampratos. Kai kurie projektų pateikėjai pagrindiniais tikslais kėlė ne mokslinės idėjos realizavimą, o investavimą į pasirengimą tokiai idėjai ateityje realizuoti. Buvo projektų, kurie kėlė su rengiamų daktaro disertacijų tematika susijusius tyrimus ar ką tik apgintų disertacijų priedų rengimą spaudai, nepateikiant naujos projekto idėjos.

Vertindami projektų sąmatas ekspertai konstatavo, kad planuojamos darbo sąnaudos ir numatomas projekto rezultatas – parašytų autorinių lankų skaičius – ypač dažnai siejamas su konkrečioje mokslo institucijoje galiojančiais pareigybiniais normatyvais. Tačiau institucijoje taikomas darbo užmokesčio koeficientas su projekte numatomu koeficientu nėra siejamas. Tokiu būdu pasitaiko projektų, kuriuose už planuojamus per 3 metus parašyti 3–5 autorinius lankus teksto (ar tik 1 aut. lanko apimties straipsnio parašymui per vienerius metus) numatomas maksimalus pareigybinis koeficientas su 90 proc. priedu. Atsiranda labai didelis neatitikimas tarp planuojamų lėšų ir mokslinio rezultato. Vertindama projektus laikytasi nuostatos, kad netikslinga skirti lėšų projekte numatomų konferencijų dalyvių maitinimui. Tokių išlaidų buvo siūloma atsisakyti.

Dalis sklaidos paraiškų įvertintos kaip nefinansuotinos, nes neatitiko 4 priemonių grupės „Lituanistikos darbų leidyba“, pagal kurią siekė gauti finansavimą, sąlygų. Jose buvo numatyta ne tik mokslinio veikalo leidyba, bet ir rengimas.

 

Atgal

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku