LMT
 
 

 

 

 

Apie 7-ąją bendrąją programą

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.ltSprendžiant sudėtingus iššūkius, su kuriais susiduria Europa ir visas pasaulis bei siekiant patenkinti ateities visuomenės poreikius būtini dideli ištekliai ir sumanus sinergijų vystymas mokslinių tyrimų ir technologinių inovacijų srityse. Štai kodėl Europos Sąjunga skatina tarptautinius, tarpdisciplininius projektus, kuriuose sukuriamos palankios sąlygos suvienyti įvairių šalių tyrėjų įdirbį ir žinias ir visiems kartu siekti aukštos kokybės rezultatų mokslo ir inovacijų srityje.

Ypatingai daug galimybių siūlo ES 7-oji bendroji mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos programa (7BP). 7BP yra pagrindinis Europos Sąjungos instrumentas moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai finansuoti. Šios programos trukmė – septyneri metai (2007-2013 m.), o biudžetas viršija 53 mlrd. eurų.

7BP sudaro keturios specifinės programos: „Bendradarbiavimas“, „Idėjos“, „Žmonės“ ir „Pajėgumai“. Programos lėšomis taip pat remiamos nebranduolinės Jungtinio tyrimų centro veiklos ir EURATOMO branduolinių tyrimų ir mokymų programa. 7-oje bendrojoje programoje dėl finansavimo gali kreiptis ne tik universitetai, mokslinių tyrimų institucijos, bet ir įmonės ar pavieniai tyrėjai. Programoje numatytos galimybės finansuoti taikomuosius ir priešakinius mokslinius tyrimus, stipendijas ir kitas veiklas.

Daugiau informacijos apie 7BP struktūrą ir pagrindinius principus galite rasti: čia ir čia.

Siekdama sėkmingiau įgyvendinti bendrąsias mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir demonstracinės veiklos programas Europos Komisija sukūrė nacionalinių atstovų (National Contact Points – NCP) tinklą. NCP tinklas pradėjo veikti 5BP. Šiuo metu jis apima visas ES valstybes nares, asocijuotas bendrosios programos šalis ir net trečiąsias šalis. NCP sistemas atskirose šalyse sudaro 7BP programų ir teminių sričių nacionaliniai atstovai.

Remdamasi 7BP struktūra, Europos Komisija identifikavo 21 7BP NCP veiklą. Kai kuriose šalyse vieną 7BP programą ar teminę sritį atstovauja keletas žmonių, bet būna ir taip, kad vienas žmogus atlieka kelių 7BP programų atstovų funkcijas. Vienose valstybėse NCP sistemos yra centralizuotos, kitose – necentralizuotos. Nepaisant skirtingų NCP sistemų įvairiose šalyse, visi NCP privalo labai gerai išmanyti 7BP struktūrą ir taisykles bei teikti kvalifikuotą pagalbą 7BP dalyviams.

Lietuva taip pat dalyvauja NCP tinklo veikloje. Lietuvoje 7BP NCP veiklą vykdo Lietuvos mokslo taryba (LMT) bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Taryba koordinuoja žemiau išvardintas 7BP specifines programas ir sritis:

 

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku