LMT
 
 

 

 

 

Kvietimų kalendorinis planas

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.lt2011 11 24 Kvietimas doktorantų stipendijoms ir paramai akademinėms išvykoms 2012 m. gauti

Lietuvos mokslo taryba skelbia kvietimą teikti paraiškas doktoranto stipendijai ir (ar) paramai doktorantų akademinei išvykai 2012 metais gauti. Paraiškos priimamos iki 2011 m. gruodžio 15 d. 16 val.

NUMATOMAS BIUDŽETAS

Doktorantų stipendijoms ir paramai doktorantų akademinėms išvykoms 2012 m. numatyta skirti apie 3 mln. litų.

PARAMOS TIKSLAS

Doktorantų stipendijų už akademinius pasiekimus ir paramos doktorantų akademinėms išvykoms tikslas – skatinti doktorantų mokslinį ar meninį iniciatyvumą, remti doktorantų mokslines tiriamąsias ar kūrybines idėjas ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus.

KVIETIMO APRĖPTIS

Doktorantas gali teikti paraišką doktoranto stipendijai ir (arba) paraišką paramai doktoranto akademinei išvykai gauti.

Konkursai doktorantų stipendijoms gauti vyks atskirai 2 grupėse (pirmų–antrų metų doktorantų ir trečių–ketvirtų metų doktorantų) ir kiekviename iš 3 mokslo ir meno sričių pogrupių:

 1. humanitarinių ir socialinių mokslų sričių paraiškų,
 2. fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslų,
 3. meno.

Konkursas paramai doktorantų akademinėms išvykoms gauti vyks visų mokslo ir meno sričių doktorantams kartu.

GALIMI PAREIŠKĖJAI

Paraiškas gali teikti visų mokslo ir meno sričių I–IV metų mokslo doktorantai, aktyviai vykdantys mokslinius tyrimus (t. y. turintys paskelbtų ar priimtų spausdinti mokslinių darbų rengiamos disertacijos tema), ir meno doktorantai, aktyviai vykdantys tyrimus ir (ar) kuriantys, atliekantys ir viešai pristatantys meno kūrinius (t. y. turintys kultūros ir meno leidiniuose paskelbtų ar priimtų spausdinti tyrimų ir (ar) sukurtų, atliktų ir viešai pristatytų meno kūrinių rengiamo meno projekto tema), jeigu jų doktorantūra nesibaigia pirmąjį 2012 metų ketvirtį.

PARAIŠKŲ VERTINIMO KRITERIJAI

Paraiškos doktoranto stipendijai gauti vertinamos pagal šiuos kriterijus:

 • mokslinės ar meninės veiklos kokybė;
 • mokslinių publikacijų ar tyrimų publikacijų ir meno kūrinių lygis;
 • mokslinės ar meninės veiklos įvertinimai

Paraiškos paramai doktoranto akademinei išvykai gauti vertinamos pagal šiuos kriterijus:

 • mokslinių publikacijų ar tyrimų publikacijų ir meno kūrinių lygis;
 • akademinės išvykos nauda doktorantūros studijoms, renginio atitikimas disertacijos ar meno projekto tematikai ir mokslinis ar meninis lygis;
 • doktoranto dalyvavimo renginyje pobūdis.

PARAIŠKŲ TEIKIMO TVARKA

Norintieji dalyvauti konkurse doktoranto stipendijai gauti Tarybai pateikia paraišką, kurią sudaro:

1) doktoranto prašymas,

2) doktoranto mokslinės ar meninės veiklos aprašas,

3) institucijos raštas (kartu su doktoranto vadovo (-ų) atsiliepimu).

Norintieji dalyvauti konkurse paramai doktoranto akademinei išvykai gauti Tarybai pateikia paraišką, kurią sudaro:

 1. doktoranto prašymas,
 2. doktoranto mokslinės ar meninės veiklos aprašas ir informacija apie akademinę išvyką,
 3. institucijos raštas.

Paraiškos teikiamos tik elektroniniu būdu, užpildant formą elektroninėje sistemoje adresu http://parama.lmt.lt. Prieš pildant paraišką prašome perskaityti patarimus paraiškos elektroninei formai pildyti. Institucijos raštai rengiami pagal Tarybos pirmininko patvirtintas formas ir turi būti pasirašyti institucijos vadovo arba jo įgalioto asmens. Skenuota institucijos rašto kopija į elektroninę formą įkeliama iki gruodžio 15 d. Spausdintos paraiškos kopijos Tarybai įteikti nereikia.

PARAIŠKŲ RENGIMO NUOSTATOS

 1. Doktoranto stipendijos dydis – iki 1040 Lt, paramos akademinei išvykai dydis – ne mažesnis kaip 300 Lt ir ne didesnis kaip 3900 Lt.
 2. Doktoranto stipendija skiriama vieneriems kalendoriniams metams – nuo 2012 m. sausio 1 d. iki gruodžio 31 d., bet ne ilgiau kaip iki doktorantūros pabaigos.
 3. Doktoranto akademinė išvyka turi įvykti nuo 2012 m. sausio 1 d. iki gruodžio 15 d. ir trukti ne ilgiau kaip 30 dienų. Ji finansuojama sąskaitų apmokėjimo būdu. Remiamos šios išlaidų rūšys: kelionės išlaidos, gyvenamojo ploto nuomos išlaidos, renginio dalyvio mokestis, draudimo išlaidos, vizos mokestis.
 4. Doktorantas gali prašyti paramos ne daugiau kaip vienai akademinei išvykai tais pačiais kalendoriniais metais.

PAPILDOMA INFORMACIJA

Konkursų doktorantų stipendijai ir paramai doktorantų akademinei išvykai gauti rezultatai skelbiami Tarybos svetainėje iki kovo 1 d.

Su kvietimu susiję dokumentai paskelbti Doktorantų stipendijų puslapyje.

Išsamesnę informaciją teikia vyriausioji specialistė Gražina Adamonytė tel. (8 5) 236 0500, e. p. grazina.adamonyte@lmt.lt (Gedimino pr. 3-116), techniniais klausimais (pildant projekto aprašą elektroniniu būdu) – vyriausioji specialistė Danutė Vansevičienė e. p. danute.vanseviciene@lmt.lt (darbo laikas: I–IV 8–17 val., V 8–15.45 val., pietų pertrauka 12–13 val.).

 

kvietimui parsisiųsti ar išsaugoti

Kalendorinis planas
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku