LMT
 
 

 

 

 

Kvietimų kalendorinis planas

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.lt2013 10 15 Kvietimas teikti paraiškas doktoranto stipendijai 2014 metais gauti

Lietuvos mokslo taryba kviečia teikti paraiškas doktoranto stipendijai 2014 metais gauti. Paraiškos priimamos iki 2013 m. gruodžio 16 d. 16 val.

Paramos tikslas

Doktorantų stipendijų už akademinius pasiekimus tikslas – skatinti doktorantų mokslinį ar meninį iniciatyvumą, remti doktorantų mokslines tiriamąsias ar kūrybines idėjas ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus.

Kvietimo aprėptis

Konkursai doktorantų stipendijoms gauti vyks atskirai 2 grupėse ir kiekviename iš 3 mokslo ir meno sričių pogrupių.

Grupės:

 1. Pirmų–antrų metų nuolatinių studijų bei pirmų–trečių metų ištęstinių studijų doktorantų,
 2. Trečių–ketvirtų metų nuolatinių studijų bei ketvirtų–šeštų metų ištęstinių studijų doktorantų.

Pogrupiai:

 • humanitarinių ir socialinių mokslo sričių,
 • fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslo sričių,
 • meno srities.

Galimi pareiškėjai

Paraiškas gali teikti visų mokslo ir meno sričių I–IV metų nuolatinių studijų ir I–VI metų ištęstinių studijų doktorantai, aktyviai vykdantys mokslinius tyrimus (t. y. turintys paskelbtų ar priimtų spausdinti mokslinių darbų rengiamos disertacijos tema) ir (ar) kuriantys, atliekantys ir viešai pristatantys meno kūrinius (t. y. turintys kultūros ir meno leidiniuose paskelbtų ar priimtų spausdinti tyrimų ir (ar) sukurtų, atliktų ir viešai pristatytų meno kūrinių rengiamo meno projekto tema), jeigu jų doktorantūra nesibaigia pirmąjį 2014 metų ketvirtį.

Humanitarinių ir socialinių mokslo sričių doktorantai privalo turėti bent vieną paskelbtą ar priimtą spausdinti publikaciją recenzuojamuose mokslo leidiniuose.

Fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslo sričių doktorantai privalo turėti bent vieną paskelbtą ar priimtą spausdinti publikaciją periodiniuose mokslo leidiniuose, turinčiuose cituojamumo rodiklį (Impact Factor) Thomson Reuters Web of Knowledge duomenų bazėje.

Paraiškų vertinimo kriterijai

Paraiškos vertinamos pagal šiuos kriterijus:

 1. Mokslinės ar meninės veiklos kokybė ir reikšmingumas;
 2. Mokslo ir (ar) meno rezultatų lygis:
  - disertacijos tema paskelbtų (priimtų spausdinti) mokslinių publikacijų ar tyrimų publikacijų ir meno kūrinių (humanitarinių ir socialinių mokslo sričių bei meno srities paraiškoms),
  - doktorantūros metu paskelbtų (priimtų spausdinti) mokslinių publikacijų (fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslo sričių paraiškoms).

Paraiškų teikimo tvarka

Norintieji dalyvauti konkurse Tarybai pateikia paraišką, kurią sudaro:

1) doktoranto prašymas,

2) doktoranto mokslinės ar meninės veiklos aprašas,

3) institucijos rekomendacija skirti doktoranto stipendiją,

4) doktoranto vadovo rekomendacija.

Paraiškos teikiamos tik elektroniniu būdu, užpildant formą elektroninėje sistemoje adresu http://parama.lmt.lt. Prieš pildant paraišką prašome perskaityti Patarimus paraiškos elektroninei formai pildyti. Institucijos rekomendacija rengiama pagal Tarybos pirmininko patvirtintą formą ir turi būti pasirašyta institucijos vadovo arba jo įgalioto asmens. Doktoranto vadovo rekomendacija rengiama laisva forma ir turi būti pasirašyta. Skenuotos šių dokumentų kopijos į elektroninę sistemą įkeliamos iki paraiškų teikimo termino pabaigos, t. y. gruodžio 16 d. Spausdintos paraiškos kopijos Tarybai įteikti nereikia.

Stipendijos dydis ir skyrimas

Doktoranto stipendijos dydis gali būti iki 1040 Lt per mėnesį. Konkretų doktoranto stipendijos dydį 2014 metams Taryba nustatys atsižvelgdama į gautų paraiškų skaičių, doktorantų mokslinių darbų ar tyrimų ir meno kūrinių kiekį ir jų lygį, doktorantų stipendijoms numatytą skirti lėšų sumą. Doktoranto stipendija skiriama vieneriems kalendoriniams metams – nuo 2014 m. sausio 1 d. iki gruodžio 31 d., bet ne ilgiau kaip iki doktorantūros pabaigos.

Papildoma informacija

Konkurso rezultatai bus paskelbti Tarybos svetainėje iki 2014 m. kovo 1 d.

Su kvietimu susiję dokumentai skelbiami Tarybos svetainės tinklalapyje http://old.lmt.lt/lt/mkf/parama/doktorantai-parama.html.

Išsamesnę informaciją teikia vyriausioji specialistė Gražina Adamonytė tel. (8 5) 236 0500, e. p. grazina.adamonyte@lmt.lt (Gedimino pr. 3-108), techniniais klausimais (pildant paraišką elektroniniu būdu) – vyriausioji specialistė Danutė Vansevičienė e. p. danute.vanseviciene@lmt.lt.

Darbo laikas: I–IV 8–17 val., V 8–15.45 val., pietų pertrauka 12–13 val.

 Versija spausdinimui

Kalendorinis planas
Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku