LMT
 
 

 

 

 

Atviroji prieiga

Ši svetainės versija yra suarchyvuota nuo 2017-11-03. Informacija nebeatnaujinama. Aktualią informaciją rasite adresu www.lmt.ltLietuvos mokslo taryba yra Lietuvos atvirosios prieigos veiklas koordinuojanti institucija. Sprendimas priimtas Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu ir reaguojant į Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos 2013 m. sekretoriato kreipimąsi dėl institucijos, atsakingos už atvirąją prieigą prie mokslinės informacijos, paskyrimo.

Taryba renka ir sistemina duomenis apie Lietuvoje plėtojamas atvirosios prieigos talpyklas, teisinius, finansinius ir kitus plėtros aspektus, dalyvauja atvirosios prieigos politikos formavime, skatina atvirosios prieigos idėjos sklaidą.

Lietuvos mokslo taryba ir Švietimo ir mokslo ministerija skiria Lietuvos atstovus į Europos Komisijos (EK) nacionalinių atstovų dėl mokslinės informacijos grupę. Ji suburta 2013 m. pabaigoje EK iniciatyva įgyvendinant 2012 m. liepos 17 d. rekomendaciją dėl prieigos prie mokslinės informacijos ir tos informacijos išsaugojimo (2012/417/ES). Kas dvejus metus šalys narės turi pranešti EK apie veiksmus, kurių imtasi, laikantis šios rekomendacijos.

2014 m. tapo tarptautinio projekto „Atvirosios prieigos politikos sureguliavimo strategijos Europos Sąjungos tyrėjams“ partnere.

Atgal
 

 

Norėdami Jums pasiūlyti visaavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia.

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku